В цяла България в момента е по-студено от много места по Антарктида. По замръзналия континент температурите достигат над нулата, което се дължи на факта, че там в момента е лято.
Средна температура е трудно да се определи, но на много територии като базите Оркадас и Артуро Плат градусите достигат 2°C, а на Маитри - дори 5°C над нулата.
Дори при сравнение на най-студените райони в България и Антарктида се вижда, че с още малко затопляне там е напълно възможно да достигнем минималните температури на ледения континент.
Само 8 са по-студените части по южния полюс - те достигат минус 39°C. В останалите 69 района, където се измерва температурата, тя е равна или по-висока от рекордните за България -29°C.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен