Турция победи Чехия и запази шанс за плейофите

Драгомир Панков 22 юни 2016 в 00:18 1928 0

Отборът на Турция оправда очакванията на букмейкърите и победи Чехия с 2:0 в мач от третия кръг в група „D“ на Евро 2016.

Головете за Турция вкараха нападателят Бурак Йълмъз в 10-ата минута и халфът Озан Туфан в 65-ата минута. С този успех играчите на Фатих Терим изместиха Чехия от третото място в групата. Срещата бе относително равностойна, но с лек превес за Турция и изключителна успеваемост на нападателите на отбора, които вкараха двата си удара в очертанията на съперниковата врата.

Чехите положиха доста усилия, за да повторят късния обрат от мача с Хърватия, но този път нямаха шанс за щастлив развой на двубоя. Турция показа доста по-добра игра, в сравнение със слабия мач с Испания, който загубиха с 0:3. Важна роля за успеха изигра младият нападател на датския Нордзеланд Емре Мор, който показа страхотна класа и асистира за първия гол на своя тим.

Хърватия завършва на първото място в групата със 7 точки, пред Испания с 6, Турция 3 и Чехия с 1 точка.

Чехия - Турция 0:2
0:1 - Йълмаз (10)
0:2 - Туфан (65)

Чехия: Чех, Кадербарек, Сивок, Хубник, Селасие, Дарида, Павелка, Пудил, Доцкал, Крейчи, Нецид

Турция: Бабаджан, Балта, Гьонул, Инан, Туран, Кьойбашъ, Топал, Туфан, Йълмаз, Шен, Мор.