Гризман повали Ирландия и води Франция към финал

OFFNEWS] 26 юни 2016 в 17:59 3609 0

С два гола на нападателя Антоан Гризман Франция победи Ирландия с 2:1 и се класира за ¼-финалите на Евро 2016.

Преди почивката изненадващо доминираха ирландците, които успяха да поведат с ранен гол от дузпа на Роби Брейди. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Пол Погба срещу Шейн Лонг.

През второто полувреме французите показаха, че са далеч по-класният отбор и със бърза и комбинативна игра в нападение създадоха няколко отлични положения за гол. Те нанесоха удара си за 3 минути. В 58-ата минута Антоан Гризман изравни резултата с красив удар с глава и асистенция на Бакари Саня, а в 61-ата минута отново той реализира с премерен удар след пас на Оливие Жиру.

Изравнителният гол на Гризман.

Ирландците нямаха почти никакви шансове за изравнителен гол, който щеше да прати мача в продължения. Отново атака на Гризман повлия за това - негов пробив към вратата на съперника бе спрян от последния защитник Шейн Дъфи с цената на фаул и червен картон. Мачът се доиграваше двайсетина минути, в които французите имаха още няколко добри атаки, които обаче не завършиха с голови удари.

На 1/4-финала Франция ще играе с победителия от двубоя Англия - Исландия.

Франция - Ирландия 2:1
0:1 Брейди (2)
1:1 Гризман (58)
2:1 Гризман (61)

Франция: Лорис; Саня, Рами, Косиелни, Евра; Погба, Канте (46 - Коман), Матюиди; Гризман, Пайе; Жиру (74 - Жиняк)
Селекционер: Дидие Дешан

Ейре: Рандълф; Коулман, Киоуг, Дъфи, МакКарти (71 - Хулахан), Уорд, Брейди, Хендрик, Мърфи (65 - Уолтърс), МакЛийн (69 - О'Шей), Лонг
Селекционер: Мартин О'Нийл