Германия спечели групата си с победа срещу Северна Ирландия

OFFNEWS 21 юни 2016 в 20:57 2657 0

Световният шампион Германия победи Северна Ирландия с 1:0 в последен мач от груповата фаза на Евро 2016.

Голът за Германия вкара нападателят на Бешикташ Марио Гомес в 30-ата минута след чудесна комбинация между Йозил и Мюлер. С успеха си Германия спечели първото място в групата.

Играчите на селекционера Йоахим Льов имаха тотално превъзходство във всички компоненти на играта през целия мач и създадоха множество голови положения, от които успяха да вкарат само едно.

Много силно играха защитата и вратарят на Северна Ирландия Майкъл Макгавърн, които не позволиха резултатът да набъбне. На два пъти преди почивката и гредите им помогнаха след удари на Томас Мюлер. След почивката пропуските продължиха. Кимих, Гьотце на два пъти и Гомес не успяха да вкарат втори гол.

В крайното класиране в групата Германия и Полша завършват с по 7 точки, Северна Ирландия остава с 3, а Украйна приключва турнира без спечелена точка. На осминафиналите Германия ще играе с един от най-добрите трети отбори в групите си.

Северна Ирландия – Германия 0:1

0:1 Гомес (30)

Северна Ирландия: МакГавърн; Дж. Еванс, Каткарт, МакОули, Хюз; Далас, Дейвис, Норууд, К. Еванс, Уорд; Уошингтън

Германия: Нойер; Кимих, Боатенг, Хумелс, Хектор; Кедира, Кроос; Мюлер, Йозил, Гьотце; Гомес

Стадион: "Парк де Пренс", Париж