Перник е на облечен воден режим от днес.
Жителите на общината вече ще имат вода по 16 ч в денонощието. Режимът остава през нощта.
Тази сутрин водата бе пусната в 6 ч и ще бъде спряна в 22 ч.
Облекченият режим стана възможен благодарение на новия водопровод от с. Мало Бучино. Ще продължат да се черпят и количества от язовир "Студена".
За април ВиК Перник е поискало от МОСВ разрешение за ползване на 780 000 куб. м вода от новия водопровод и още 300 000 куб. м от язовир „Студена”.
Управителят на водното дружество Борислав Иванов апелира потребителите да си плащат сметките за вода.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен