Заради валежите в страната в шест области е обявен оранжев код, а в 12 - жълт. Това са областите Монтана, Враца, Пловдив, Смолян, Пазарджик и София – област. Жълт ще бъде кодът за дъжд в дванадесет области – Видин, Плевен, Ловеч, Велико Търново, Габрово, Хасково, Стара Загора, Кърджали, Благоевград, Кюстендил, Перник и София-град.
От Министерството на околната среда и водите предупреждават, че на места съществува риск от внезапни наводнения.
Очаква се повишаване на нивото на реките в Западна и Централна България.
Валежи ще има и през следващото денонощие.
Обилни валежи предизвикаха вчера наводнения в Пазарджик. Около 15-20 см достигна водата на места в града. Без ток останаха десетина села в региона. Най-големите количества валеж вчера бяха отчетени именно там - 48 л/кв. м.
Силен дъжд с градушка преваляха в Нови Искър и Софийско. Силна градушка удари софийското село Мрамор и Нови Искър.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
16.09 2014 в 09:11
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
16.09 2014 в 08:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск