Захранването с ток на два обекта на терена на болница "Св. Иван Рилски", е абсолютно незаконно. Още три павилиона на тротоара, поставени след процедури от район "Триадица", от районната администрация не са одобрени проекти за електрозахранване на обектите.
Това показва проверката, наредена от кмета Йорданка Фандъкова след трагичния инцидент в неделя, при който оголен кабел уби 16 годишно момче.
За павилионите в двора на болницата са сключени договори от ръководството на лечебното заведение през 2016 г. Документи за поставянето и въвеждането им в експлоатация не са установени. През 2018 г. това е констатирано от тогавашния кмет на район “Триадица” и Столична община чрез “Общински строителен контрол” започва процедура по премахването им като незаконни. Процедурата е върната в районната администрация за отстраняване на пропуски, където не е завършена, съобщиха от Столичната община.
Трите обекта, които попадат в обхвата на тротоара, са поставени след процедури, проведени от район “Триадица”. И при трите са открити нарушения в разрешенията за поставяне, издадени от района в несъответствие с одобрените схеми. Към разрешенията за поставяне от районната администрация не са одобрени проекти за електрозахранване на обектите.
Проверката, възложена от кмета на София, продължава и днес.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
7910
1
16.02 2021 в 13:11
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци