Стотици шивачки без заплата от половин година

OFFNews 13 July 2015 в 08:33 4747 8
Стотици шивачки без заплата от половин година

Вече близо половин година 200 шивачки в Лом стоят без заплати.

От месец май те са съкратени, но и до ден днешен четири месечни възнаграждения не са им изплатени. Работодателят - италианска фирма - обещал да изплати дължимото в края на юни. 

"За април и май не сме получавали осигуровки. Всички сме с кредити, банките вече ни звънят", сподели една от жените пред Нова телевизия. 

"Имало е случаи, в които сме работили 24 часа, a получавахме минимална работна заплата", разказва друга шивачка. 

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Д-р Семерджиев: Здравеопазването е концесия на ГЕРБ, ще получим още от същото