Започва да тече законоустановеният 7-дневен срок, в който партиите и коалициите трябва да махнат предизборните си плакати от публичните пространства.
Столичният инспекторат започва проверки. При неизпълнение, след изтичането на този срок, ще бъдат предприети съответните административнонаказателни мерки спрямо отговорните лица, съобщи СО.
До изборния ден премахването на материали, поставени в нарушение, се осъществяваше от кметовете на съответните райони. След провеждането на изборите, задължението преминава към участниците в изборния процес.
От инспектората призовава всички отговорни лица да предприемат своевременни действия за премахване на агитационните материали, с цел възстановяване на чистотата и добрия вид на градската среда.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец