София, Пловдив и Варна обединяват усилия за привличане на инвеститори.
Столичният общински съвет одобри днес предложението на зам.-председателя на групата на ГЕРБ-СДС Николай Стойнев да бъдат подписани меморандуми с пловдивската и варненската община за обмяна на опит и съвместни инициативи за насърчаването на бизнес средата.
Използвайки изградените в своята досегашна дейност контакти, трите общини ще могат да изготвят и насърчават притока на взаимна икономическа информация, статистика, търговски данни и инвестиционни политики, подчертава в предложението си Стойнев, който е и председател на надзорния съвет на Столичната общинска агенция за приватизация и инвестиции.
Столична община, община Пловдив и община Варна ще работят заедно и за организирането на търговски панаири и изложения, както и за изграждане на национални, европейски и световни партньорства, с цел реализацията на различни проекти, които да спомогнат за развитието съвместните им дейности.
Меморандумите ще бъдат подписани от кметовете на трите общини, а идеята за сключването им е на екипа на Столичната общинска агенция за приватизация и инвестиции.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни