

Служебният кабинет прие Национална програма за превенция и защита от домашно насилие за 2023 г., след като преди няколко дни бе убита 11-ата жертва от началото на годината.
В документа са включени предложения от министерства и неправителствени организации, работещи в сферата по превенция и защита от домашно насилие, съобщават от пресслужбата на Министерския съвет.
В програмата са набелязани дейностите, които трябва да бъдат изпълнени през настоящата година, отговорните органи, източниците на финансиране, сроковете за изпълнение, както и очакваните резултати.
Предложени са законодателни, институционални и организационни мерки. В документа са залегнали и дейности за превенция, за обучение и квалификация, за защита, възстановяване и реинтеграция на пострадалите от домашно насилие, работа с извършителите, както и мерки за контрол и оценка.
Приемането на решението не води до въздействие върху държавния бюджет, посочват от МС.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
nicolaimi
За по-малко от месец НАП спря над 150 сайта за онлайн залагания без лиценз
Mateevk
На 15 декември ще имаме нова Конституция, обяви Пеевски
pisnamiotmutri
Ани Цолова: Днес кончината на българската телевизия бе оповестена публично
pisnamiotmutri
Убедителна победа на Васил Терзиев още на първи тур очаква Кирил Петков