Второ шествие в подкрепа на Украйна под наслов "Не сме неутрални!" ще се проведе тази вечер в София.
Основното искане е изпращане на "военно-отбранителна" помощ за Украйна, а повод за демонстрацията станаха убийствата на цивилни в град Буча.
Началото на шествието е в 18:30 часа пред храм-паметника "Александър Невски". То ще завърши пред Паметника на Съветската армия. Ще премине и през Руския културно-информационен център на улица "Шипка", където протестиращите ще оставят стари обувки в памет на жертвите на войната.
Първото шествие в подкрепа на Украйна се проведе на 24 март, точно месец след началото на войната.
Кадри от шествието на 24 март
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3352
1
07.04 2022 в 10:34
Това шествие ще ги отнеме.
Всичкото руско животинско царство.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци