Председателят на Столичния общински съвет Георги Георгиев, кметът на район „Нови Искър“ Даниела Райчева и общинските съветници Татяна Георгиева, Миглена Атанасова и Стефан Марков откриха обновена многофункционална спортна площадка в с. Чепиници.
Игрището е с обща площ от 560 кв.м. Извършена е подмяна на изкуствената тревна настилка, изградена е нова предпазна ограда.
Игрището е със свободен достъп 24/7, за целта има изградена осветителна система с LED прожектори, монтирани са и футболни врати с мрежи.
Средствата за изграждането на спортната площадка са осигурени от общинския приватизационен фонд с решение на градския парламент.
„Така вече всички 14 населени места от район Нови Искър са с нови или обновени спортни площадки. Ние не делим децата на такива от центъра на София и от крайните квартали или други населени места. Всички заслужават модерни спортни игрища и нашата задача е да се грижим за това. Въпреки финансовите кризи, през които преминахме по време на мандата, не спряхме да осигуряваме средства за развитието на спортната инфраструктура в нашия град. Очаквам отговорно поведение от страна на колегите на предстоящото заседание на 14 септември, когато ще гласуваме бюджета на София за тази година, защото 2 млн. граждани не заслужават да се блокира работата на града, независимо от предстоящите местни избори.“, коментира председателят на съвета Георги Георгиев.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Всеки уикенд през август бул. Цар Освободител в София ще бъде пешеходен
Вместо да намалява администрацията: МС добави четвърти зам.-министър в транспортното министерство
Правителството маха Цветелина Бориславова като почетен консул на Исландия