
Изпълнителният директор на "Дарик радио" Радосвет Радев е новият председател на Българската стопанска камара (БСК), съобщи БНТ.
Той беше избран от Управителния съвет на БСК.
Радосвет Радев е роден на 21 юли 1960 г. Завършил е юридическия факултет на СУ "Св. Климент Охридски". Специализирал е маркетинг и мениджмънт в САЩ.
Той е работил в Софийския градски съд и в Програма "Христо Ботев" на БНР.
През 1992 г. създава "Дарик Радио". Към момента е Изпълнителен директор на "Дарик Радио" АД, "Дарик – офиси и хотели" АД и "Бул-маш" АД. Председател е на Съвета на директорите на "Геология и геофизика" АД, "Дарик имоти България" АД и "Доверие-Капитал" АД. Член е на Съвета на директорите на "Доверие-Брико" АД и на курортен комплекс "Албена" АД. Член е на Надзорния съвет на "Медика" АД и на "Доверие – Обединен холдинг" АД, както и на управителния съвет на "Елит" АД-Павликени.
Радев е един от основателите на първите съюзи на частния капитал в България.
От 1991 г. е член на Управителния съвет на БСК.
Радев е женен, има три деца.
Досегашният председател на БСК Божидар Данев почина на 28 май.
Следете новините ни в :



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза