Водата от централната система в Шумен вече е с подобрени качества и може да се използва без ограничения, съобщават от местната здравна инспекция след последните лабораторни проби.
Водата в Шумен и няколко околни населени места не бе годна за пиене заради повишена мътност, след включване в системата на новия захранващ града водопровод, който се оказа пълен с наноси и кал.
Така девет дни местните останаха без водоподаване.
Актуалните данни показват, че стойностите на показател „мътност“ вече са без значими колебания спрямо обичайните норми.
Няма отклонения и от здравните микробиологични показатели. Поради това РЗИ-Шумен обяви, че водата е чиста и годна за пиене.
Местните жители излязоха на протест и заплашиха, че няма да платят сметките си за вода.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
24373
1
14.11 2024 в 09:30
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му