Резултатите от първото класиране за прием в гимназии след завършен 7. клас ще станат ясни днес. Това ще стане след 14 часа, тъй като в момента се прави последна верификация на данните с регионалните управления на образованието, уточниха от Министерството на образованието.
В надпреварата участват над 57 хиляди ученици.
Местата за тях в професионалните и профилираните гимназии, както и в средните и обединените училища, са близо 63 хиляди, разпределени в над 2 400 паралелки.
Некласираните ученици участват автоматично във второто класиране, без да посещават съответното училище. Тези, които са приети, трябва да се запишат или да подадат заявление, че искат да участват във втория етап на класиране, обясни председателят на Съюза на работодателите в системата на народната просвета и директор на 119-то училище в София Диян Стаматов по БНР.
Резултатите от втория етап на класирането за прием в гимназии след завършен 7 клас ще станат ясни на 20 юли.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Състоянието на Ратко Младич се влошава, почти е загубил говора си
Член на екипажа на задържан във Великобритания танкер от руския сенчест флот е арестуван за нарушаване на санкциите
Княгиня Калина се самопоканила на шествието на семейството
Преводи на килограм