Утре от 18:30 часа пред Съдебната палата в София ще има протест срещу насилника Орлин Гигов.
Вчера стана ясно, че бившият шофьор в МВР болница Орлин Гигов, за когото OFFNews писа многократно заради серията му от побои над различни жени в София в условията на домашно насилие, е убил поредната жена, с която живеел.
Престъплението е станало на 20 юни в столичния квaртал "Красно село" при поредния скандал между двамата и след употреба на алкохол. Сигнал за смъртта на жената е подаден от самия Орлин, както и от неговата майка. Жената е намерена на плочките в жилището с черепно-мозъчна травма. По Орлин също са открити множество травми.
Снощи от Софийския градски съд съобщиха, че Гигов е оставен за постоянно в ареста.
Протестът срещу серийния насилник се организира в социалната мрежа Фейсбук.
"Събираме се заедно на 25-ти юни от 18:30 ч., за да заявим, че бездействието повече НЯМА да се толерира. Отказваме да приемем убийствата на жени за ежедневие. Отхвърляме опитите да се търси вина в жертвата! Имаме нужда от масова солидарност и осезаемо обществено отхвърляне на патриархалното насилие и тормоз. Патриархатът убива – властта прикрива! Няма да мълчим и няма повече да търпим", пишат организаторите на протеста.
КОМЕНТАР НА РЕДАКЦИЯТА можете да видите тук:
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3168
2
25.06 2024 в 08:59
Ама защото на мразещата света блатна сган, пълна с повече обратни и траверси от където и да е било другаде, така е решила...
2985
1
24.06 2024 в 21:59
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен
Демерджиев призова стопаните на пътя да се събудят. Иначе ще сезира прокуратурата за престъпно бездействие
Украйна ще нанася превантивни удари по обекти, които Русия използва за военни цели, заяви Зеленски