Проф. Рачев: На 14 февруари - много любов и поне 2 чаши вино, времето ще е супер

Февруари си върви топъл, динамично е времето, допълни климатологът

OFFNews 10 February 2026 в 07:43 7255 1
Проф. Георги Рачев

Снимка БГНЕС/архив

Проф. Георги Рачев

Динамично време, по всяка вероятност така ще е и следващата седмица. Днес вятърът реже, от утре се затопля, каза проф. Георги Рачев. 

Февруари си върви топъл, допълни той. Пореден циклон идва, чак към 20-и се очаква малко по-топло и не толкова влажно време, каза още

Към края на февруари снегът в планините ще се увеличава, прогнозира климатологът.  

В най-югоизточната част от страната в петък 10 и повече градуса, във Видин - 8 градуса, големи разлики, прогнозира той. 

Минус 28 градуса е била температурата в Кнежа и Видин на днешния ден през 2012 година, показа карта от миналото проф. Рачев. 

В началото на следващата седмица предстои захлаждане в София. Във Варна през уикенда - до 13 градуса, не е малко. А на 14 февруари за празника - много любов и поне 2 чаши вино, времето ще е хубаво, каза още проф. Рачев. 

Денят вече е 10 часа и половина, уточни той. 

    Най-важното
    Всички новини
    X

    Най-святото семейство: Родът на св. Василий Велики и св. Григорий Нисийски