Полярниците ни се прибират от Антарктида

OFFNews 18 January 2018 в 07:15 3390 0
Полярниците ни се прибират от Антарктида

Днес в България се завръщат полярниците от 26-ата ни Национална антарктическа експедиция, ръководена от проф. Христо Пимпирев.

Заедно с него се прибират дерматологът проф. Николай Цанков, логистиците Драгомир Матеев и Христо Михайловски, кинооператорът Румен Василев и репортерът от Нова тв Живко Константинов.

Очаква се групата да кацне на летище София в 12:50 ч. с полет от Рим.

Ден преди отпътуването от Буенос Айрес проф. Пимпирев представи пред наши сънародници и аржентинската антарктическа общност новата си книга, озаглавена "Антарктика – студеният Юг". Паралелно с това Гергана Лаптева представи алманаха на старинни карти на ледения континент - "Антарктида – непознатата южна земя", съставен в съавторство с проф. Пимпирев и проф. Любомир Иванов.

    Най-важното
    Всички новини
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

    Няма коментари към тази новина !

     
    X

    Политическата криза ни направи по-богати, причините са две