Стотици доброволци продължават да почистват варненския квартал "Аспарухово" след наводнението от миналата седмица, което взе 13 жертви.
На улиците “Горна Студена” и “Гривица” калта и тинята се изнасят от доброволци с кофи и лопати. Там теренът се разчиства, за да могат да влязат машини. Заради тежкия физически труд има нужда от доброволци-мъже.
Със затоплянето на времето калта изсъхна и заради това запрашеността на въздуха е много висока, което допълнително се затруднява работата. Поради тази причина 10 машини мият денонощно улиците в квартала.
Засегнатият от потопа квартал все още има нужда от жива сила, която да помага в оперативните дейности. Заради работните дни броят на доброволците драстично спадна, а са нужни хора. От общината призоваха желаещите да помогнат да се включат в почистването на района.
Сред доброволците има и сирийски бежанци, които взимат активно участие в разчистването. Част от тях са от лагера в Харманли и ще останат във Варна до събота. Те смятат, че всички хора трябва да си помагаме взаимно в тежки ситуации.
Около 40 затворници пък помагат в разчистването още от първия ден след като приливната вълна заля квартала. Мъжете са с лек режим от затворническите общежития във Варна и Разделна.












































Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
27.06 2014 в 19:35
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
27.06 2014 в 16:23
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
27.06 2014 в 15:16
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други
Андрей Гюров: ЦИК се опита да повтори Костинбродската афера
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни