18 806 деца кандидатстват за столичните детски градини и ясли, първото класиране за прием от септември е днес.
Недостиг на места има само в яслените групи, за тези на 5 и 6 годишните местата за гарантирани. За класирането са предложени 12 510 места, уточни зам.-кметът по образование Тодор Чобанов.
За яслените групи те са 5 280 места, а за първа градинска група - 4 009. 2 632 места са обявени за подготвителни групи в детските градини.
Свободните места за прием бяха публикувани на 16 март на интернет страниците на съответните учебни заведения. До 11 май родителите можеха да актуализират информацията в профилите си, да пренареждат желаните от тях детски градини, както и да запишат децата си като кандидати за първото класиране днес.



























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Без вода в части от София утре
''Реликва от Студената война''. САЩ да излезе от НАТО, предлага републикански конгресмен
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Демократите спечелиха кметското място в Маями за първи път от 28 години