Областната дирекция по безопасност на храните Стара Загора констатира огнище на COVID-19 (SARS-CoV-2) във ферма за норки. Животновъдният обект се намира в землището на с. Маджерито, област Стара Загора.
Със заповед на изпълнителния директор на Българската агенция по безопасност на храните са наложени мерки за контрол на заболяването. Забранено е движението на животни и продукти от и към фермата, ограничен е достъпът на посетители, завишени са мерките, свързани с биосигурността във фермата.
От БАБХ напомнят, че животновъдният обект се намира под засилен официален контрол и наблюдение от страна на регионалните ветеринарни органи. С цел своевременно откриване на евентуална инфекция и предприемане на своевременни мерки за контрол се извършват ежеседмични лабораторни проби за изследване за наличие на вируса.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен