Николай Ненчев днес бе привикан за разпит във Военно-окръжна прокуратура.
Пред журналисти военният министър заяви, че не знае за какво е извикан.
За разпита на министъра първоначално съобщи пресцентърът на Министерството на отбраната.
В момента прокуратурата и инспекторатът при МО правят проверки по няколко обществени поръчки в министерството.
След разпита пред журналисти Ненчев обясни, че е извикан като свидетел по досъдебно производство за обществена поръчка от 2014 г. за униформи за военните. „Извършва се една проверка с "Интендантско обслужване", нищо нередно не е констатирано, аз не намирам нищо обезпокоително, добре че е започнала тази проверка“, каза министърът. Ненчев отказа да уточни коя е поръчката и на каква стойност е тя.
През декември 2014 г. военният министър спря поръчка за униформи на стойност близо 4 млн. лв. Това стана, след като служители на военното предприятие "Интендантско обслужване" излязоха на протест и настояха за анулиране на поръчката, спечелена от частна фирма преди да бъде формирано новото правителство. Тогава държавното дружество не било допуснато до процедурата, тъй като не отговаряло на условията.
В началото на годината Ненчев уволни директора на предприятието заради лошото финансово състояние и управление на дружеството.




























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
01.04 2016 в 20:41
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
01.04 2016 в 18:18
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Pornhub разкри руската братушка: Гледат основно трансджендър порно
Насилник крещял на жена си, докато я пребива: Аз казах ли ти, че ако ме излъжеш, ще те убия
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
''Зелено движение'' предлага намаляване на възрастта за гласуване от 18 на 16 години
Американски посланик: Европа има нужда от електрошок, много харчи
Терзиев ще чисти в Люлин в събота: Омръзна ми, на кмета на района все някой друг му е виновен