Министърът на образованието Галин Цоков разпореди премахване на спорните текстове в предложенията за промени в Наредба № 8, които предвиждаха училищата да ползват единствено държавната платформа за електронни дневници НЕИСПУО от учебната 2025/26 година.
Промените бяха публикувани за обществено обсъждане и бяха посрещнати с критики от сектора.
Мотивите за решението на министъра са, че подобно предложение може да бъде направено само след детайлно предварително обсъждане с всички заинтересовани страни, отчитане на мнението на родители, учители и директори.
В момента учебните заведения ползват частни платформи като "Школо" и "АдминПлюс", за които плащат абонамент.
След премахване на спорните текстове Наредбата ще бъде публикувана отново за обществено обсъждане.
Още по темата:
''Школо'' отива в историята, училищата ще ползват само държавния е-дневник от 2025/26
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни