Купувачът на НБМГ не познавал майката на Пеевски преди сделката

OFFNews 19 април 2014 в 12:13 6132 11

Ирена Кръстева

Снимка БГНЕС

Официалният купувач на медийната група на Ирена Кръстева се е запознал с нея в хода на сделката. Това съобщи в интервю за "Капитал" Патрик Халпени, собственик на новорегистрираната фирма Media Maker Limited.

Халпени, който е бивш шеф на групата Communicorp (притежател на "Радио 1", BG Радио, Radio Nova, NRJ, "Вероника", Radio 1 Rock, Radio City), коментира, че се надява инвестицията му да е успешна.

На въпрос дали сделката с Кръстева е фиктивна, а той е подставеното лице на семейството, ирландецът отговаря: "Уверен съм, че когато се срещнем, ще си формирате собствено мнение. Всичко, което мога да кажа на този етап, е - времето ще покаже. Аз купувам групата и се надявам да мотивирам и да дам възможност на всички, така че новото начинание да бъде успешно".

Новият собственик на вестниците "Монитор", "Телеграф", "Политика", "Меридиан мач" и "Борба" отказва да даде подробности около сделката с мотива, че това е търговска тайна.

    Най-важното
    Всички новини
    Най-четени Най-нови
    За писането на коментар е необходима регистрация.
    Моля, регистрирайте се от TУК!
    Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

     
    X

    Спас Малинов, който оцеля от лавината, която погуби 11 души