Изплатени са средствата от първия транш на пострадалите от наводнението в Царево през септември миналата година, предаде БНТ. В часовете след бедствието беше създадена специална дарителска сметка, по която да бъдат набрани средства за подпомагане на засегнатите собственици на имоти и бизнеси на територията на общината.
В дарителската сметка са постъпили средства в размер на 396 271,79 лв. Тя е закрита на 31.12.2023 г., а по-рано през същия месец с решение на Общинския съвет в Царево е създаден Обществен съвет за управление на даренията от тази сметка. Част от сумата беше разпределена между пострадалите, спрямо степента на понесените щети.
Финансовата помощ към пострадалите физически и юридически лица вече е изплатена по банковите им сметки. Помощта към наследниците на две от жертвите ще бъде преведена в следващите дни след набавяне на необходимите документи.
"Всички ние следва да изразим благодарността си към дарителите – физически лица, малки и големи фирми, други общини, училища и много други субекти, чрез чийто дарения бе събрана тази сума", заявиха от Община Царево.
Оттам допълват, че няма да използват събраните средства за общински проекти. Те ще бъдат насочени единствено и само към пострадалите хора, семейства и бизнеси.

























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Бебе с рядко заболяване бе излекувано в АСК УМБАЛ Токуда
Когато па.., когато па...: Кметът на Ботевград забрани менте протеста на Пеевски
Ловна хижа на Чаушеску е обявена за продан. Началната цена е 1 млн. евро
Световната банка ще помага на България за по-ефективна жп инфраструктура