
Изпълнителна агенция "Главна инспекция по труда" (ГИТ) удължи до 4 май 2018 г. срока за подаване на декларациите по чл. 15 от Закона за здравословните и безопасни условия на труд.
Решението има за цел да се облекчат потребителите на електронната услуга, тъй като технически причини извън системата на Агенцията са създали затруднения при подаване на декларациите.
ГИТ е уведомена от един от доставчиците на квалифициран електронен подпис за проблеми с подписите, които към настоящия момент вече са отстранени. Допълнително процесът е затруднен и заради факта, че масово декларациите се подават в последния момент, съобщават от агенцията.
От 1 януари 2018 г. до момента са подадени едва около половината от очакваните 50 000 бр. декларации за условията на труд. 15 хил. броя от подадените са постъпили онлайн през последните няколко дни.
От Инспекцията по труда се извиняват за създаденото неудобство и изразяват готовност да реагира и в бъдеще при идентифициране на проблем.
Следете новините ни в :


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Южноамерикански чай е причина за 6-те трупа от Петрохан, смята Тодор Тодоров
Младеж наръга момиче с нож във врата
Защо България е защитила руския олигарх Искандер Махмудов, пита ген. Атанасов
ДБ с предложения за по-нисък дълг и 3% дефицит още тази година