1 488 509 е броят на избирателите, упражнили правото си на вот до 13 часа. Това са 23,54% избирателна активност, заяви говорителят на ЦИК Александър Андреев по време на брифинг за избирателната активност.
За сравнение с 2015 г. избирателността е сравнително еднаква - 25.71%. Най-висока е активността в Макреш, Видинско - 49.88%. Най-ниска остава избирателната активност във Варна - 14.71%, уточни Андреев.
Той обясни, че към момента са постъпили 106 жалби и сигнала.
„63 са жалбите във връзка с организацията на изборите, 18 са сигналите свързани с нарушения на избирателни права - предоставяне бюлетини”, добави говорителят на ЦИК.
По думите му с постъпили сигнали свързани с предизборна агитация.
Определени сайтове пускат информация за кандидати. Предполага се, че това са серия от репортажи от предходни дни, които се качват към момента, посочи Андреев.
Следете новините ни в :"Четири искания от главния прокурор за сваляне на имунитети на кандидат кметове и кандидати за общински съветници. Исканията са приети от ЦИК, която се произнесла с решение. Според което е снет имунитета на тези кандидати. Органите на прокуратурите ще предприемат необходимкъе действия”, допълни говорителят.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)