
Промените в закона за българското гражданство, с които се въвежда принципът на уседналост при гласуване, бяха спрени от министъра на правосъдието Мария Павлова. От поста си е освободен директорът на дирекция "Съвет по законодателството" Любомир Талев, който умишлено злепоставил институцията, става ясно от прессъобщение на Министерството на правосъдието.
Министерството приема, че действията на служителя са умишлени, с цел злепоставяне на институцията, тъй като каченият законопроект не е бил съгласуван с министъра, се казва в него.
Проектът е свален от обществено обсъждане, заради "констатирани от министъра несъвършенства в текстовете, мотивите към проекта и несъответствия с Конституцията".
Първоначално готвеният проект от експертите на МП е предвиждал в нормите за уседналост изрично да залегне възможността за упражняване на избирателни права на български граждани, живущи на територията на всички държави - членки на Европейския съюз.






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14116
2
05.04 2017 в 14:57
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза