Жандармерията изкара две от колите на Васил Божков от гаражи в офис сградата на "Нове Холдинг".
Няколко часа полицията и жандармерията бяха обсадили сградата на "Московска" 45, в която е и частният музей на Божков, предаде бТВ.
Автомобилите бяха транспортирани и натоварени на репатрак, като единият от тях беше охраняван от бус на жандармерията. Засега няма официална информация дали автомобилите са иззети.
От прокуратурата не коментират какви са мотивите и на базата на каква заповед колите се изземат, както и къде ще бъдат откарани.
По-рано през деня наблюдаващият прокурор Ангел Кънев също посети сградата.
Тази сутрин прокурори, експерти и реставратори влязове в "Нове Холдинг", за да изземат експонати от колекцията на Божков. "Всеки предмет се описва по отделно", заяви представител на Фондация "Тракия".
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец