Локомотивът на бързия влак от Варна за София се запали в движение около 11 часа днес. Това разказаха пътници, пътували в злополучната жп композиция.
Огънят е лумнал след отпътуването от гара Мездра към Черепиш. Първи са го забелязали пътниците и са подали сигнал на машинистите. Всички пасажери, около 50 души, са евакуирани и няма пострадали.
Любопитен факт е, че само преди два дни във втори влак по този маршрут избухва пожар. В сряда горя локомотив на гара Пордим.
Според редица жп експерти причината за зачестяването на тези инциденти е не само в остарелия подвижен състав на БДЖ, но и ужасяващата поддръжка на техниката.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец