Мерките за бизнеса ще бъдат разхлабени. Големите нехранителни магазини с площ над 300 кв./м ще могат да отворят при определени условия.
Това обяви министърът на икономиката Лъчезар Борисов по време на редовния брифинг на оперативния щаб.
Така последната заповед на здравния министър Костадин Ангелов, с която бяха въведени нови противоепидемични мерки от 22 март и която предвижда нехранителните магазини с търговска площ над 300 кв./м да бъдат затворени, издържа на практика 3 дни.
"Издадох указания, че самостоятелните обекти в търговските центрове, до които има директен достъп – вход от улици или паркинг, могат да продължат своята дейност, спазвайки мерките. Тe могат да обособят и разделят площта за клиентите до 300 кв. м – с преградни стени, ленти, щандове и др. Извън търговските обекти на открити площи при спазване на мерките ще може да се осъществява търговска дейност“, обясни министърът на икономиката.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел