Днес изтича крайният срок, в който две от енергоразпределителните дружества - ЕVN и Енерго про - трябва да платят дължимите суми към Националната електрическа компания (НЕК).
Вчера мина срокът, в който това трябваше да направи третото опериращо в страната ЕРП - ЧЕЗ.
Но снощи нито едно от трите дружество не беше превело дълга си към НЕК.
Общо дължимите пари са малко под 350 млн. лева. Дружествата твърдят, че са си „прихванали” тези суми от дълговете на НЕК към тях за производство на зелена енергия.
Заради спора ДКЕВР обяви, че ще започне процедура по отнемане на лицензите на трите ЕРП-та, а НЕК сезира прокуратурата.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец