Гърция ще отпусне субсидии на стойност 300 милиона евро през април и май, за да подпомогне потребители и фермери с увеличаването на разходите за енергия вследствие на конфликта в Близкия изток.
Новината бе обявена днес от премиера Кириакос Мицотакис, предаде "Катимерини".
Правителството ще субсидира дизела в пунктовете за дистрибуция с 0,16 евро на литър, което се равнява на очаквана полза от 0,20 евро на литър за потребителите и бизнеса след ДДС.
Домакинствата ще получат целенасочена подкрепа чрез дигитална карта за гориво, докато земеделските производители ще получат 15% субсидия за покупка на торове, за да компенсират внезапните увеличения на цените.
Фериботните оператори също ще получат финансова помощ, обвързана със задължителни отстъпки от билетите.
Освен това печалбите от онлайн "казино" игри ще бъдат облагани с данък, за да генерират допълнителни 100 милиона евро приходи.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Борисов: Аз като станах за първи път премиер, нямаше мантинели (видео)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)
Версия: Арестуваната пияна жена след гонка в София е дъщеря на Орлин Алексиев (снимки)