Меморандум за доставка и търговия с втечнен природен газ. подписаха днес в Будапеща директорите на "Булгаргаз" и на унгарската компания MVM - Деница Златева и Ласло Фрич, предаде БТА.
Президентът Румен Радев, който е присъствал на подписването, е посочил, че меморандумът е резултат от съвместните усилия и активната съвместна работа на президентската институция и на българското правителство.
"В резултат на проевропейската политика на служебното правителство", казал Радев. Президентът е допълнил, че е извършен пробив - "получихме достъп до терминалите за втечнен газ и газопреносните мрежи на Гърция и на Турция и благодарение на това днес България се заявява като активен участник на пазара на втечнен газ за Централна и Източна Европа".
Радев участва днес в Будапеща в среща на върха по демографските въпроси и разговаря с президента на Унгария Каталин Новак и с премиера Виктор Орбан.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
3168
1
15.09 2023 в 10:41
А гаZта с какъв произход е?
РеZидента напълни ли гушата, преизпълни ли плана възложен му от червения диктатор?
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци