Невяна Владинова с първо злато в Минск

OFFNews 06 август 2017 в 14:21 5058 0

Снимка Facebook: Българска федерация художествена гимнастика

Звездата ни в художествената гимнастика Невяна Владинова спечели златен медал на обръч във финала на Световната купа в Минск. Грацията получи 18.850 точки за изпълнението си, пише beautyinsport.com.

Неви беше блестяща и се справи добре с трудностите с тяло. За нея това е втора голяма на обръч през сезона след първото място на Световната купа в София.

Втора остана рускинята Александра Солдатова с 18.550 точки, а трета е представителката на домакините Катерина Галкина – 18.200 точки.

Във финала на топка не участва Катрин Тасева, но ще я видим заедно с Владинова в следващите три финала. На топка и двете ни грации имаха изпускания и така завършиха извън топ 5.

Победителка е Катерина Галкина, следвана от Алина Гарнаско и Александра Аджурджукулезе (Италия). Тасева е равен сбор с петата Александра Солдатова (Русия).