Славия прекъсна серията на тима на Жадното

OFFNEWS 17 ноември 2017 в 21:27 1942 0

Снимка sportal.bg

Славия удари по масата и спечели дербито със Септември в първия мач от 16-ия кръг на елитната група.

"Белите" разгромиха водения от треньора Николай Митов - Жадното новак в Първа лига с 4:1, като в герой за най-стария столичен тим се превърна Галин Иванов. Той се разписа в 16-атa и 88-ата минута, а в 80-ата след негов пробив и центриране Румен Трифонов си вкара автогол.

Талантливият Калоян Кръстев също се разписа след негово подаване в последната минута, а секунди преди края на първата част Борис Галчев бе изравнил с поредното си попадение за сезона.

След мача Иванов заяви, че никога не се е съмнявал в успеха над Септември. Полузащитникът изтъкна, че срещата е била трудна и до края на мача двубоят е бил на кантар.

“До 70-ата минута беше тежко. Вкараха ни гол без удар през първото полувреме, но е важно, че взехме победата. Бях сигурен, че ще вземем три точки в този мач и на полувремето казах, че ще победим с 2-3 гола. Има още пет мача до края на полусезона и след това ще реша бъдещето си”, каза Галин.