Славия прекъсна серия на Черно море пред побелелите трибуни на "Васил Левски"

OFFNEWS 28 ноември 2017 в 17:59 1925 0

Отборът на Славия победи Черно море с 2:0 в първия мач от междинния 18-и кръг на Първа лига, игран на потъналия в сняг национален стадион "Васил Левски".

Домакините на срещата се бяха постарали да почистят терена, но трибуните бяха побелели, но не от фенове на Славия, а от сняг.

"Белите" бяха по-настоятелни през по-голямата част от двубоя и заслужено стигнаха до успеха. Първата добра възможност се откри пред гостите в 13-та минута, когато Антон Огнянов стреля неточно с глава от удобна позиция.

Последваха няколко добри шанса за възпитаниците на Златомир Загорчич, преди да стигнат до откриващия гол в продължението на първата част, когато халфът Иван Минчев се разписа със страхотен изстрел с левия крак.

Доста любопитна бе и радостта на Минчев, който се гмурна в огромните преспи около тъчлинията, за да отпразнува попадението.

След почивката "моряците" потърсиха изравнителен гол, но бяха безидейни в атаката, докато домакините направиха няколко опасни контраатаки и реализираха една от тях в 83-та минута след точен изстрел на Галин Иванов.

По този начин Славия продължи с добрите си изяви в последно време и вече има 23 точки, като се доближи на само три от първата шестица в класирането. Черно море пък прекъсна серията си от три поредни победи като гост и остава с 24 точки на седма позиция.