Сензация на Световното: Саудитска Арабия победи Аржентина с Меси

Василен Петров 22 ноември 2022 в 14:19 5321 3

Аржентина срещу Саудитска Арабия

Снимка Getty images

Първата сензация на Световното по футбол вече е факт.

Саудитска Арабия поднесе огромна изненада побеждавайки Аржентина с 2:1 в група "С" на Световното първенство в Катар.

Рано в двубоя, едва във 2-рата минута, мегазвездата на "гаучосите" Лионел Меси имаше възможност да открие резултата, но стражът Мохамед Ал-Оваис се намеси. 8 минути по-късно той все пак успя да реализира, след като бе отсъдена дузпа с помощта на видеоасистент рефера (ВАР). Прецизното изпълнение от бялата точка изпрати вратаря в противоположния ъгъл и не му позволи да се намеси.

В 22-рата минута Меси отново бе изведен на чиста позиция зад гърба на отбраната, отправяйки добър шут с десния си крак. Попадението обаче бе отменено след вдигнат флаг от страничния рефер.

В 28-ата минута към Лаутаро Мартинес бе отправено изумително подаване отново зад защитата, извеждайки го сам на стрелкова позиция срещу стража на гостуващия тим. Мартинес завърши атаката отлично, съумявайки да удвои преднината на Аржентина, но и този гол бе отменен след преразглеждане.

В 35-ата минута Меси асистира на Лаутаро, който пак завърши по техничен начин ситуацията, но попадението отново бе отменено заради засада.

В 43-ата минута Родриго де Пол получи шанс да стреля след лошо изчистена топка, но неговият изстрел от границата на наказателното поле излетя високо над напречната греда.

Второто полувреме започна приказно за Саудитска Арабия, тъй като в 48-ата минута нападателят Салех Алшехри получи пас в наказателното поле, където надигра бранителя Кристиян Ромеро и отправи удар в далечния ляв ъгъл на вратата на Емилиано Мартинес, изравнявайки резултата.

Същинският шок обаче дойде в 53-ата минута, когато Салем Ал-Досари направи редица финтове и отправи шут от разстояние, реализирайки втори гол за гостите. Ударът бе изключително мощен и Мартинес нямаше възможност да реагира по никакъв начин.

В 72-ата минута Меси отклони кълбото от границата на точката за изпълнение на дузпа към Анхел Ди Мария, който пробва да отправи изстрел от сложна позиция, но стражът се намеси и отрази изпълнението.

Стартов състав: Емилиано Мартинес, Науел Молина, Кристиан Ромеро, Николас Отаменди, Николас Талияфико, Родриго де Пол, Леандро Паредес, Алехандро Гомес, Лаутаро Мартинес, Анхел Ди Мария, Лионел Меси

Треньор: Лионел Скалони

Стартов състав: Мохамед Аловайс, Ясер Алшахрани Али Абдулайхи, Хасан Алтамбакти Сауд Абдулхамид, Абдулелах Алмалки, Мохамед Канно, Салман Алфарай, Ферас Албрикан, Салем Алдавсари, Салем Алшехри

Треньор: Ерве Рьонар

1587

3

Lyusien

22.11 2022 в 20:28

Дааа, ето това е бомбастична изненада! Едва ли някой е очаквал такъв резултат на мача!
Интересно ще е в тази група.

3767

2

Име на профила

22.11 2022 в 15:40

За Меси не знам, ама вратарчето и още трма-четирима индо-саудитци си изкараха не по апартамент, а по цяла сграда от шейха...