Етър изпадна от Първа лига

OFFNews 18 май 2021 в 20:52 1563 0

Отборът на Етър стана първият изпадащ клуб от елита. Това стана факт, след като “болярите" допуснаха поражение с 1:2 в драматичния си двубой срещу Монтана.

Триумфът за клуба от Северозапада е дойде след пълен обрат. Преслав Боруков изведе "виолетовите" напред в средата на първата част, но до почивката от дузпа изравни Янко Ангелов.

В 92-ата минута селекцията на Светлaн Кондев се спаси от това да не последва участта на етърци, след като Николай Минков реализира късно попадение за изобщо първата победа за клуба като гост през сезона.

Дори и с тези три точки обаче баражното 12-о място все още изглежда мираж за Благой Макенджиев и компания. Надеждата им ще остане жива само при загуба на Ботев (Враца) срещу Славия тази вечер и победа над "зелените" в директния регионален сблъсък след няколко дни.