Европейският парламент съобщи, че предава на съд Европейската комисия заради липсата на визова реципрочност със САЩ.
Решението е подписано от председателя на ЕП Давид Сасоли след становище на парламентарната правна комисия, съобщава БТА.
ЕП подвежда ЕК под отговорност пред Съда на ЕС за това, че не е успяла да предприеме действия в законния срок.
Еврокомисията по-рано уточни, че не предлага връщане на визите за граждани на САЩ заради продължаващите преговори с Вашингтон и заради опасения, че това би донесло повече вреди, отколкото ползи.
САЩ все още изискват визи за граждани на България, Хърватия, Кипър и Румъния.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5005
1
05.03 2021 в 02:20
Източник?
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци