С 22 % се увеличават възнагражденията по категории персонал в Центровете за спешна медицинска помощ, а в Регионалните здравни инспекции – с 20 на сто.
Това бе договорено на провелото се днес заседание на Отрасловия съвет за тристранно сътрудничество в “Здравеопазването”, свикано по инициатива на Федерацията на синдикатите в здравеопазването, съобщи Конфедерацията на независимите синдикати в България (КНСБ).
На заседанието беше поет ангажимент в кратък срок да започнат преговори за нов Колективен трудов договор за 2024 г. Страните се договориха на отделен Отраслов съвет за тристранно сътрудничество да бъдат обсъдени приоритетите в здравеопазването, информира синдикатът.
Заместник-министърът на здравеопазването д-р Бойко Пенков е бил избран за председател на Отрасловия съвет на заседанието.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец