В университетската болница „Света Марина“- Варна спасиха десетгодишно дете, изпаднало в кома, придружена с постоянни гърчове, съобщават от лечебното заведение.
Детето е с диагноза ревматоиден артрит. След загубата на съзнание, за по-малко от час са се влошили и всички кръвни показатели. Следващите 48 часа са били критични за живота на младия пациент.
Благодарение на екипа на Първа детска клиника в болницата малкият пациент е бил стабилизиран. Гърчовете са овладени, унищожителната автоимунна буря е била потисната и животът на детето - спасен. Възвърнало самостоятелното си дишане, на втория ден то възстановява съзнанието си.
Синдромът на макрофагеална активация е рядко животозастрашаващо състояние при деца с ревматоиден артрит, който води до разрушителна автоимунна реакция на организма.
От началото на годината до момента през педиатричните клиники на УМБАЛ „Света Марина" ЕАД - Варна са преминали 3 464 деца, от които 118 с COVID-19, 213 с онкологични и 317 с онкохематологични заболявания.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец