Ваксините срещу COVID-19, които се разработват от много компании, няма да са панацея срещу инфекцията и ще действат най-много в рамките на една година, смята Кейт Бингам, председател на правителствената работна група по ваксините на Великобритания в интервю за в. "Файненшъл таймс", цитирана от ТАСС.
"Тревожа се, че хората се надяват да получат универсално средство срещу заболяването, но това вероятно няма да се случи", каза тя.
Дори две дози от ваксината според нея няма да действат за продължителен период от време. Затова тя не изключва необходимостта от ежегодно ваксиниране.
"В момента се стремим да сведем до минимум рисковете при заболяване, да спасим живота на хората", каза тя.
Според изданието предположенията на Бингам се основават на резултатите от поредица медицински изследвания, според които нивото на антителата у преболедувалите рязко спада няколко седмици след оздравяването им и така изграденият имунитет спада.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Състоянието на Ратко Младич се влошава, почти е загубил говора си
Член на екипажа на задържан във Великобритания танкер от руския сенчест флот е арестуван за нарушаване на санкциите
Княгиня Калина се самопоканила на шествието на семейството
Преводи на килограм