В УМБАЛСМ "Пирогов" откриха паметник на хирурга Николай Иванович Пирогов - патрон на болницата. Идеята за поставянето му е на изпълнителния директор на лечебното заведение д-р Валентин Димитров.
На събитието присъстваха министърът на здравеопазването д-р Асен Меджидиев, председателят на Столичната лекарска колегия (СЛК) д-р Ваньо Видков, зам.-председателите на СЛК д-р Павлина Здравкова и д-р Катя Захариева, зам.-кметът на София Дончо Барбалов и др.
Церемонията се проведе в Деня на българския лекар и на закрилника на медиците Св. Иван Рилски Чудотворец - 19 октомври, а водосвет отслужи лично Негово Преосвещенство Белоградчишкият епископ Поликарп, викарий на Софийския митрополит.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2760
1
19.10 2022 в 19:17
Еньовден е, днес не се работи, хиляди черпят за имен ден
Американският Сенат символично задължи Тръмп да пита Конгреса, ако иска да воюва с Иран
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му