Навършилите 12 години могат да бъдат имунизирани срещу коронавирус в Александровска болница, съобщиха от лечебното заведение.
За деца на възраст 12-14 години е необходимо информирано съгласие на поне един родител. За тийнейджърите над 14 години е необходим само подпис на един родител и подпис на самото дете.

Снимка: УМБАЛ "Александровска"
Поставя се ваксината на Pfizer/BioNTech, която е разрешена за употреба при лица над 12 години от Европейската агенция по лекарствата.
Ваксинационните пунктове се намират в двора на болницата, в близост до бариерата (входът за автомобили) на бул. „Пенчо Славейков“. Работят всеки делничен ден от 9.00 ч. до 17.00 ч.

Снимка: УМБАЛ "Александровска"
Налични са всички видове ваксини, прилагани в България срещу SARS-CoV-2 - Pfizer, Moderna, AstraZeneca и Johnson & Johnson.

Снимка: УМБАЛ "Александровска"
Европейски цифрови сертификати се издават на място. За целта имунизираното лице трябва да представи документ за самоличност и картончето с датите и печат на лекаря, извършил имунизацията.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни