"Никоя страна не може да се преструва, че пандемията е приключила. Истината е, че този вирус се разпространява лесно. Отварянето без контрол върху COVID-19 е рецепта за катастрофа". Това заяви генералният директор на Световната здравна организация Тедрос Гебрейсус, цитиран от "Ройтерс".
Страните, в които продължава активното разпространение на коронавируса, трябва да изчакат още, преди да смекчат ограничителните мерки, тъй като отварянето им, без вирусът да е под контрол, би било "рецепта за катастрофа".
Гебрейесус призна, че много хора вече са уморени от ограниченията и искат да се завърнат към нормалността и пандемията да бъде преодоляна. Той подчерта, че СЗО подкрепя напълно усилията за повторно отваряне на обществото и икономиката на отделните страни, но настоя всяка държава да го направи по сигурен начин.
"Искаме децата да се върнат на училище, а хората - по работните си места, но това трябва да се прави по сигурен начин, кза генералнията директор на СЗО. По думите му това означава всички страни да приложат фокус, основан на риска, при постепенното облекчаване на ограничителните мерки.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец