Състоянието на пациента, на когото беше трансплантиран бял дроб в УБ "Лозенец" е стабилно, това съобщи министър Ананиев на пресконференцията по повод старта на кампанията за насърчаване на донорството и трансплантацията.
Тази сутрин от болница "Лозенец" са информирали министъра, че пациентът вече се изправя и се движи. Процесът на адаптация протича според медицинския протокол в такива случаи са уверили от лечебното заведение. При този вид трансплантации възстановителният период е 1-2 месеца, уточни Ананиев.
Припомняме, че новината за белодробната трансплантация в болница "Лозенец", извършена от българо-немски екип, беше съобщена от здравното министерство. От трансплантационния център все още няма официална информация.
По повод твърдението, че операцията е първа за страната, от УМБАЛ „Св. Екатерина“ излязоха с опровержение, че първата трансплантация на бял дроб у нас е извършена от още през 2003 г. в болница „Св. Екатерина" от изцяло български екип с ръководител проф. Александър Чирков.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни