Почина проф. д-р Георги Едрев Едрев, дългогодишен директор на Националната многопрофилна транспортна болница „Цар Борис III“ и национален консултант по оториноларингология.
За внезапната му кончина на 12 септември съобщи Софийският университет, в чийто Медицински факултет проф. Едрев преподаваше по УНГ.
Георги Едрев завършва медицина във ВМИ-София през 1969 г. През 1973 г. придобива специалност по оториноларингология.
Работи като отриноларинголог в Силистра, в Катедра по оториноларингология на Медицинска академия – София, в НМТБ ,,Цар Борис III", МУ на МВР и МБАЛ ,,Лозенец".
През 1987 г. придобива научна степен доктор на медицинските науки, а през 1990 г. става професор по оториноларингология. Специализира хирургия на средно ухо в Москва и в Станфордския университет в Калифорния.
10 години работи като директор на НМТБ ,,Цар Борис III" и е национален консултант по оториноларингология.
Има повече от 130 научни труда, рационализации и изобретения.
Проф. Едрев преподаваше УНГ болести на студенти IV курс от специалност „Медицина“.
Награден е от Министерството на здравеопазването със златен медал.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Русия ще внася бензин, разрешава и продажбата на нискокачествено гориво
ГЕРБ ще съдят Демерджиев за изказването му, че Борисов стои зад фирмите за мантинели
Съдбата на Путин според Forbes: Екзекуция ала Чаушеску или показен процес
Полицай за 12-годишното момиче от магистрала 'Струма': Това дете е родено герой