Министерството на здравеопазването ще получи 39 500 000 лв. за допълнителни разходи, реши Министерския съвет с прието постановление на днешното си заседание.
С допълнителните средства ще се увеличат разходите по „Политика в областта на диагностиката и лечението“, бюджетна програма „Психиатрична помощ“ по бюджета на Министерството на здравеопазването за 2025 г., в размер на 39 500 000 лева, в т.ч. показател „Персонал“ - 12 500 000 лева.
С проекта на акт се цели да се увеличи капацитета на системата на психиатрична помощ, като се привлекат нови кадри в психиатричните болници чрез осигуряване на справедливо възнаграждение и достойни условия на труд.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
ДБ: Хората на Радев предлагат рекорден дефицит, сравним с управлението на Виденов
Подмолно през бюджета кабинетът на Радев ще закрие Комисията по досиетата
Минута мълчание в НС в памет на загиналите деца на АМ ''Тракия''
Как ще се избира нов ВСС: Депутатите решават днес